Czym jest dystrybucja materiałów budowlanych?

dostawa materiałów budowlanychDystrybucja budowlana to usługa, która kierowana jest głównie do inwestorów budowlanych – w każdym razie do tych, którzy potrzebują zamówić materiały budowlane w większej ilości, a przy tym mieć zapewniony ich transport.

Wobec tego dystrybutor materiałów budowlanych to firma świadcząca usługi dystrybucyjne dla materiałów od producentów. Polega to na tym, że taka firma pośredniczy między producentem a finalnym klientem, oferując produkty w korzystnych cenach, jednocześnie dbając o dostawę tych produktów pod adres wskazany przez klienta w dowolnej części kraju.

Firmy dystrybucyjne często mają zasięg ogólnokrajowy. Są mniejsze firmy, które świadczą swoje usługi lokalnie, ale większość firm dostępnych na polskim rynku posiada rozbudowaną sieć dystrybucyjną, dzięki czemu sprzedaż materiałów budowlanych jest możliwa w dowolnym mieście w kraju. Ponadto firmy posiadają swoje placówki, gdzie również zainteresowani klienci mogą odebrać swój towar lub po prostu przyjść i go zobaczyć.

Co istotne, dystrybucja budowlana to usługa wspierająca dużych inwestorów budowlanych, dla których liczy się jakość dostarczanych materiałów, rzetelność, terminowość, a przede wszystkim szybka dostawa na plac budowy. Dzięki podjęciu współpracy z firmą dystrybucyjną, inwestorzy właściwie nie muszą się martwić o niezbędne materiały, bo to wszystko zapewnia im jedna firma.

Należy mieć na uwadze, że oferta od dystrybutora może być rozbudowana o wiele grup asortymentowych, co z kolei przekłada się na fakt, że jeden klient u jednego dystrybutora może zamówić wiele produktów z różnych grup asortymentowych. Jest to kolejna korzyść płynąca z podjęcia współpracy z ogólnopolską siecią dystrybucji budowlanej.

You may also like...